* * * * * *
* * * * * *
BHCD+ (Wrocław) – to instrumenty dęte (Janek Brysiak) i elektronika (Marek Świerk) wspomagane naszymi głosami. Zespół powstał w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych ub. w. zainspirowany dokonaniami muzycznymi m.in. The Art Ensamble of Chicago i Chicago Underground Duo, do których nawiązuje również nazwą – Breslauer Hard Core Duo. Najnowszy program zespołu oparty jest na polskiej poezji, trwają próby wersji alfa (pre – beta) bez elektroniki, z gitarą dwunastostrunną . Do współpracy zaprosiliśmy Pawła Chwedczuka i Piotra Grzeszka grających na instrumentach perkusyjnych, dlatego też BHCD + . Jak tego wynika BHCD+ to 1z12 Akustyczne Wrzenie – .
1 z 12 Akustyczne Wrzenie (Wrocław) – wprost powiązany personalnie z BHCD+. Tym razem zaprezentuje spektakl poetycko-muzyczny zbudowany na podstawie cyklu ośmiu wierszy Jana Lechonia “Siedem grzechów głównych” skomponowany przez Tadeusza Poźniak -gitarzystę i wokalistę.
W listopadzie pomiędzy Dniem Uwięzionego Pisarza a Światowym Dniem Życzliwości, czyli 18 XI 2017, o godzinie jeszcze nieustalonej – ale jakoś pewnie wczesnopopołudniowej – odbędzie się V FESTIWAL PIEŚNIARZY, którego nieistnienie zabija jak topór.
Choć jesteśmy beznadziejną mniejszością w dzisiejszym świecie w którym można się spokojnie obejść bez nas, nie mamy pieniędzy – to jednak jesteśmy wbrew i wobec – i robimy już piąty raz nasz skromny festiwal, który tak naprawdę jest po prostu Spotkaniem…pełnym gracji i swobody, nerwów i szaleńczego napięcia…jak kto woli.
Zgłaszać można się już teraz, 3 utwory [email: piesniarze@gmail.com] Utwory powinny być autorskie (słowa i muzyka własne) bądź półautorskie (własna muzyka lub słowa)
Każdego zgłaszającego będziemy publikować tutaj na naszej stronie. Weryfikacja i kwalifikacja, odbędzie się 10-11 listopada. Zachęcamy do niezwlekania i zgłaszania się już teraz 🙂
Szczególnie mile widziane są osoby ,,nieznane nikomu”, piszące do sztambucha, śpiewające do ogniska czy grające w wąskiej uliczce własnych zmartwień. Oczywiście magnatów scenicznych nie bedziemy dyskryminować.
Autor tomów poezji: „Drzazgi” „Droga Krzyżowa mojego Mistrza-wierszem otulona” „W Lustrze Samotności”.
Obecnie pracuje nad nową ksiażką, która to ukaże się Wiosną 🙂
https://www.facebook.com/PoetaPiesniarzCzlowiek/
Współtwórca cyklicznych spotkań (objętych patronatem m.in. Pieśniarzy) Dżem Session w klimatach Poezji
Śpiewanej, które to już w Lutym świętować będą cztery lata
Szanowni a Zacni. 25 XI zaszczyci nas swoją obecnością tarnowski bard i poeta Dariusz Marcinek. Przywiezie ze sobą wiersze i gitarę. Wiersze nostalgiczne, opiewające złoty wiek sielskiego dzieciństwa, muzykę zaś nastrojową, choć bliżej nieokreśloną. Dariusz niedawno zdobył pierwszą nagrodę w prestiżowym konkursie poetyckim “Źródła”.
Paweł – muzyk, kompozytor, wokalista, gitarzysta i harmonijkarz bluesowy. Autor tekstów piosenek. Przeważnie występuje solo. Współpracował także z zespołami Tortilla Flat z Torunia i Green Grass z Bydgoszczy.
Autorka piosenek – słów i muzyki, pieśniarka. Gra na gitarze i harmonijkach ustnych. Głos szkoliła pod okiem prof. Czesławy Skrybant-Ciechomskiej. W recitalach wykonuje zarówno piosenki autorskie jaki i utwory z tekstami poetów – klasyków (Julian Tuwim, Adam Asnyk, Jarosław Iwaszkiewicz, Bolesław Leśmian, Konstanty Ildefons Gałczyński) oraz współczesnych (m.in.: Andrzej Kubiak, Tadeusz Krzysztof Knyziak). Należy do warszawskiej grupy literackiej „Terra Poetica”. Teksty Joanny Mioduchowskiej były wykorzystane m.in. przez zespół Elektryczne Gitary: Piosenka „Ja mam szczęście” – w filmie i na płycie „Kilerów dwóch” oraz „Wnoszą-wynoszą” na płycie „Słodka Maska”.
W listopadzie 2015 roku nakładem Wydawnictwa „Ballada” została wydana debiutancka płyta Joanny Mioduchowskiej pt „Bujam w obłokach” z jej autorskimi utworami, doceniona przez miłośników nurtu Piosenki Literackiej jak i muzyki Country.