WOJCIECH WYSOCKI

Oprócz pracy scenicznej w teatrach dramatycznych, komediowych i w radiu, jest popularnym aktorem telewizyjnym i filmowym, szczególnie lubiany dzięki serialowi „Ranczo”, w którym wcielił się w postać doktora Wezóła. W. Wysocki wystąpi z monodramem poetyckim na podstawie tekstów Zbigniewa Herberta “Życiorys” z muzyką na żywo w kompozycjach Piotra Kajetana Matczuka. Monodram stanowi prezentację starannie wybranych, połączonych przez artystę w sceniczną całość utworów Zbigniewa Herberta, które zostały tak dobrane by stworzyć i opowiedzieć o życiu człowieka od narodzin aż do śmierci.

Ponadto będzie można posłuchać i zobaczyć:

MAŁGORZATA BRATEK

W czasach PRL znana opozycjonistka – obecnie zapomniana niezależna pieśniarka.

Laureatka głównych nagród olsztyńskich “Spotkań Zamkowych”, wyróżniona na wrocławskim “Przeglądzie Piosenki Aktorskiej” i na wielu pomniejszych imprezach. Od 15 roku życia śpiewa wiersze do własnej muzyki poetów: Barańczaka, Kołakowskiego, Ławrynowicza, Długosza … W latach 1977-1980 i po 1981 roku objęta zakazem śpiewania i pracy w jednostkach oświatowych i kulturalnych (z racji uczestnictwa w poznańskim Studenckim Komitecie Solidarności). Na mocy nieformalnego zakazu przestała istnieć w środowisku muzycznym. Wielokrotnie wyrzucano ją też z pracy. W roku 1981 zaproszona na Przegląd Piosenki Prawdziwej ( jedyna żyjąca laureatka). Obecnie – uboga emerytka mieszkająca na małej wsi, gdzie znalazła się w wyniku tzw. uwolnienia czynszów..

DOROTA “Sowa” KUZIELA

Jak mało kto na świecie potrafi grać na skrzypcach i śpiewać jednocześnie! Do tego pisze własne piosenki za które została nagrodzona m.in. Grand Prix na międzynarodowym festiwalu bardów OPPA 2018.

Jest również laureatką na festiwalach: „Wschody” w Lublinie, „Łaźnia” w RadomiuGrand Prix festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego festiwalu FRAZY w Poznaniu i wielu innych!

Zdobywczyni drugiej nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie i nagrody im. Wojtka Bellona. Znalazła się w finale Przeglądu Piosenki Aktorskiej, uczestniczyła również w 3 etapach telewizyjnego talent show The Voice of Poland

WISŁAWA KADYSZEWSKA I STANISŁAW MARINCZENKO

Poznali się w październiku 2010 roku i była to obopólna fascynacja od… pierwszego dźwięku.

Łączy ich prawie wszystko – od daty urodzenia, przez wspólne zainteresowania, pasje i fascynacje muzyczne, aż po tę samą wrażliwość i poczucie humoru. Oboje są językoznawcami i doktorantami Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. W wolnych chwilach toczą dyskusje na temat… alternacji samogłoskowej, derywatów, kognitywnej teorii metafory i innych zagadnień filologicznych… 🙂

Efektem ich spotkania na gruncie muzycznym jest szeroko rozumiana piosenka literacka – mieszanka piosenki aktorskiej, poezji śpiewanej i piosenki autorskiej w układzie (najczęściej) „ona pisze, on komponuje”. W 2011 roku nagrali razem autorską płytę „Remanent”.

MARCIN GĄBKA

Marcin Gąbka, pseudonim Baltazar , przyjechał do nas ze Stryszewa, na granicy Wielkopolski i Lubuskiego. Grajek, amator, inspirujący się bardami, m. in. Kaczmarskim, Gintrowskim, Wysockim. Pisze i komponuje własne utwory, z którymi występuje od około trzech lat. Wyróżniony i nagrodzony w kilku konkursach. Na Wołodii pod Szczelińcem – po raz trzeci, w ubiegłym roku laureat 3 miejsca w konkursie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *