BEBE
duet Bebe w składzie: Zosia Banaszak (wokal) i Wojciech Bator (gitara).
JACEK BOROWICZ
śpiewa coś co na swój użytek nazywa balladami prywatnymi. Przygodę z piosenką autorską zaczynał w zamierzchłych czasach studiów pod koniec lat 80- tych XX w ( J ). Jak twórca autorskich ballad, czasem także sięgający po wsparcie innych twórców w zakresie tekstów, występował najpierw indywidulanie, a w późniejszym okresie z zespołem, który po tradycyjnych perypetiach ze znalezieniem nazwy dał się poznać tu i ówdzie jako Przyjaciele Pana Stefana a później Przyjaciele Stefana. Obecnie Jacek Borowicz, na co dzień wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, dalej tworzy i śpiewa swoje ballady prywatne…
CHRZAN
wrocławski duet Chrzan, śpiewa o rzeczach najważniejszych dla człowieka, zakorzenionych w kontekście biblijnym – konfrontowanym z dzisiejszym światem.
ZBIGNIEW DZIADOSZ
Zgłosił 3 piosenki: pierwsza dotyczyć będzie refleksji ogólnej na temat kondycji współczesnego człowieka;druga to forma epitafium dla tych, którzy zginęli tragicznie w górach; trzecią będzie piosenka o miłości. To pierwsze w życiu Zbyszka zgłoszenie się na przegląd.
BARBARA GULBINOWICZ
malarka, poetka, muzyk. Jej piosenki można usłyszeć na wernisażach i kameralnych koncertach. Swoimi piosenkami wznieca wiry życia gdzie przeplata się jej intymne życie z kołowrotem codzienności.
ALICJA HUDZIK
to wokalistka o charakterystycznej jazzowej barwie głosu, śpiewa od małego, ma na koncie kilka projektów, wyróżnień oraz przeglądów wokalnych, a także występy w wielu kultowych miejscach. Na co dzień działa jako redaktor muzyczny oraz key account & event manager, w międzyczasie realizuje również doktorat z Biologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Akompaniuje jej gitarzysta jazzowy Artur Ambrożuk
KRZYSZTOF JÓŹWIAK
jeździ autostopem, śpiewa poetycko o doświadczeniach, uczuciach i możliwościach
WIKTORIA KAŁAMARSKA
Od 12 roku życia zapisuje to co myśli i czuje. Tak uwalnia się od tego co ją męczy, albo utrwala to, co ją zachwyca. Śpiewa poezję. Lubi piosenki z tekstem, który pobudza do myślenia, porusza głębokie emocje, albo pomaga ujarzmić uczucia.
Z czasem używa coraz mniej słów. coraz częściej te słowa układają jej się w melodie.
VIKTORIA KOROL
z Zaporoża a obecnie z Zielonej Góry.
MARTA ŁOPATIUK
pochodzi ze Świebodzina, studiuje we Wrocławiu. Pisze piosenki, przygrywa sobie na gitarze. Zawsze tylko do szuflady. Jakiś rok temu zdecydowała się „ujawnić” najbliższemu gronu zaufanych ludzi, którzy wzbudzili w niej wyrzuty sumienia, że nic z tym nie robi. Zatem na pohybel wyrzutom – zgłosiła się na Przegląd Pieśniarzy.
MAZURKIEWICZ/BIELAWA
Robert i Przemek, połączeni przyjaźnią i miłością do muzyki. Rozpoczynając wspólną muzyczną przygodę stworzyli klimatyczny duet sympatycznych panów w średnim wieku, grających mieszankę muzyki z gatunku od poezji śpiewanej bluesa po bosanovę czy pop ballady.
TOMEK MOTYKA
zawsze chciał pisać swoje piosenki i to marzenie się spełniło po wielu latach pracy nad treścią płyty. Miłość jest jego przewodnikiem życia ,wyznacza jego szlak na szczyt, gdzie zniknie by spotkać się z tymi którzy go zawsze inspirowali. Jego mottem szeroko pojętym jest duchowa i nie tylko, wolność.
MAREK OWCZAREK
będzie to jego pierwszy przegląd i zarazem jakakolwiek publiczna prezentacja przed szerszą publicznością, a urodził się w roku utworzenia Tatrzańskiego Parku Narodowego. Komponuje muzykę, od zawsze gitara była w jego życiu i sposobem na życie, z tym że miał około 20 letnią przerwę. Teraz powraca z większą niż kiedykolwiek siłą.
WŁODZIMIERZ RANOSZEK
tajemniczy lirnik z lasu, czasem przybywającym do miasta, by powykładać studentom i poprzewodzić wycieczkom. Przetwarza przeszłość, mieszając ze współczesnością i przekłada na pieśni i baśnie. Inspiracje czerpie z dawnych pieśni dziadowskich i ballad, tworząc własne.
PIOTR REJDA
pochodzący ze Środy Śląskiej pieśniarz. Gra do zawsze, a pisze od 2009. Jego muzyka kojarzona jest trochę z krainą łagodności, choć według niektórych, dawno się z niej wyprowadziła.Potrzebuje impulsu do tworzenia, a że tych nie brakuje, stąd wiele piosenek na jego koncie. Występuje z grupą zaprzyjaźnionych muzyków.
MARTYNA REJKOWICZ
występuje razem z mężem, z którym śpiewa odkąd się poznali. Grają poezję śpiewaną i swoje własne autorskie. Dziś śpiewają już z nimi córki.
MARIUSZ SAWARYŃSKI
zakorzeniony w naturze, anielski głos, (i włos w sumie też), łagodny choć serce można by zamknąć w poprawczaku, harcerz, opowiada o tym co dookoła niego, o przemijaniu i trwaniu.
GRZEGORZ ŚNIEG
jest studentem Dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, od roku występuje z gitarą na ulicach Wrocławia, z czego sobie dorabia. Występuje również pod pseudonimem Śinuge. Pisze, jak sam mówi: ,,proste utwory z prostymi tekstami”
MAREK ŚWIERK
wrocławska legenda punk i postpunk rocka, lider zespołow 1z12, BCHD. Aranżer, muzyk, pisarz, myśliciel, ojciec i mąż. Facet z krwi i kości, zaprawiony w boju.
RAFAŁ WAWRZEŃ
Przysłał utwory z Epki „Everyman”, którą sam wymyślił, napisał, zagrał, zaprogramował i wyprodukował. Jest gitarzystą, wokalistą, aktorem i początkującym producentem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *