PIERWSZY SONGSTER [XII 2018]

DRUGI SONGSTER [I 2019]

 

SONGSTER czyli TA OSTATNIA SOBOTA miesiąca – nowy cylkiczny program u Pieśniarzy. 

Zapraszamy wszystkich: przyjaciół i nieznajomych. SPOTKAJMY SIĘ W PIOSENCE, i Z PIOSENKĄ! Można przyjść i wykonać jeden utwór , można wykonać cały recital. Wszystko do ustalenia. Generalnie wstępne założenie było takie żeby ci których znamy, są znani w klubie, prezentowali swoje najnowsze utwory a nowi nieznani wszystko. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oto lista nieustraszonych pieśniarzy , VI Przeglądu 2018 !
BEBE
duet Bebe w składzie: Zosia Banaszak (wokal) i Wojciech Bator (gitara).
JACEK BOROWICZ
śpiewa coś co na swój użytek nazywa balladami prywatnymi. Przygodę z piosenką autorską zaczynał w zamierzchłych czasach studiów pod koniec lat 80- tych XX w ( J ). Jak twórca autorskich ballad, czasem także sięgający po wsparcie innych twórców w zakresie tekstów, występował najpierw indywidulanie, a w późniejszym okresie z zespołem, który po tradycyjnych perypetiach ze znalezieniem nazwy dał się poznać tu i ówdzie jako Przyjaciele Pana Stefana a później Przyjaciele Stefana. Obecnie Jacek Borowicz, na co dzień wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, dalej tworzy i śpiewa swoje ballady prywatne…
CHRZAN
wrocławski duet Chrzan, śpiewa o rzeczach najważniejszych dla człowieka, zakorzenionych w kontekście biblijnym – konfrontowanym z dzisiejszym światem.
ZBIGNIEW DZIADOSZ
Zgłosił 3 piosenki: pierwsza dotyczyć będzie refleksji ogólnej na temat kondycji współczesnego człowieka;druga to forma epitafium dla tych, którzy zginęli tragicznie w górach; trzecią będzie piosenka o miłości. To pierwsze w życiu Zbyszka zgłoszenie się na przegląd.
BARBARA GULBINOWICZ
malarka, poetka, muzyk. Jej piosenki można usłyszeć na wernisażach i kameralnych koncertach. Swoimi piosenkami wznieca wiry życia gdzie przeplata się jej intymne życie z kołowrotem codzienności.
ALICJA HUDZIK
to wokalistka o charakterystycznej jazzowej barwie głosu, śpiewa od małego, ma na koncie kilka projektów, wyróżnień oraz przeglądów wokalnych, a także występy w wielu kultowych miejscach. Na co dzień działa jako redaktor muzyczny oraz key account & event manager, w międzyczasie realizuje również doktorat z Biologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Akompaniuje jej gitarzysta jazzowy Artur Ambrożuk
KRZYSZTOF JÓŹWIAK
jeździ autostopem, śpiewa poetycko o doświadczeniach, uczuciach i możliwościach
WIKTORIA KAŁAMARSKA
Od 12 roku życia zapisuje to co myśli i czuje. Tak uwalnia się od tego co ją męczy, albo utrwala to, co ją zachwyca. Śpiewa poezję. Lubi piosenki z tekstem, który pobudza do myślenia, porusza głębokie emocje, albo pomaga ujarzmić uczucia.
Z czasem używa coraz mniej słów. coraz częściej te słowa układają jej się w melodie.
VIKTORIA KOROL
z Zaporoża a obecnie z Zielonej Góry.
MARTA ŁOPATIUK
pochodzi ze Świebodzina, studiuje we Wrocławiu. Pisze piosenki, przygrywa sobie na gitarze. Zawsze tylko do szuflady. Jakiś rok temu zdecydowała się „ujawnić” najbliższemu gronu zaufanych ludzi, którzy wzbudzili w niej wyrzuty sumienia, że nic z tym nie robi. Zatem na pohybel wyrzutom – zgłosiła się na Przegląd Pieśniarzy.
MAZURKIEWICZ/BIELAWA
Robert i Przemek, połączeni przyjaźnią i miłością do muzyki. Rozpoczynając wspólną muzyczną przygodę stworzyli klimatyczny duet sympatycznych panów w średnim wieku, grających mieszankę muzyki z gatunku od poezji śpiewanej bluesa po bosanovę czy pop ballady.
TOMEK MOTYKA
zawsze chciał pisać swoje piosenki i to marzenie się spełniło po wielu latach pracy nad treścią płyty. Miłość jest jego przewodnikiem życia ,wyznacza jego szlak na szczyt, gdzie zniknie by spotkać się z tymi którzy go zawsze inspirowali. Jego mottem szeroko pojętym jest duchowa i nie tylko, wolność.
MAREK OWCZAREK
będzie to jego pierwszy przegląd i zarazem jakakolwiek publiczna prezentacja przed szerszą publicznością, a urodził się w roku utworzenia Tatrzańskiego Parku Narodowego. Komponuje muzykę, od zawsze gitara była w jego życiu i sposobem na życie, z tym że miał około 20 letnią przerwę. Teraz powraca z większą niż kiedykolwiek siłą.
WŁODZIMIERZ RANOSZEK
tajemniczy lirnik z lasu, czasem przybywającym do miasta, by powykładać studentom i poprzewodzić wycieczkom. Przetwarza przeszłość, mieszając ze współczesnością i przekłada na pieśni i baśnie. Inspiracje czerpie z dawnych pieśni dziadowskich i ballad, tworząc własne.
PIOTR REJDA
pochodzący ze Środy Śląskiej pieśniarz. Gra do zawsze, a pisze od 2009. Jego muzyka kojarzona jest trochę z krainą łagodności, choć według niektórych, dawno się z niej wyprowadziła.Potrzebuje impulsu do tworzenia, a że tych nie brakuje, stąd wiele piosenek na jego koncie. Występuje z grupą zaprzyjaźnionych muzyków.
MARTYNA REJKOWICZ
występuje razem z mężem, z którym śpiewa odkąd się poznali. Grają poezję śpiewaną i swoje własne autorskie. Dziś śpiewają już z nimi córki.
MARIUSZ SAWARYŃSKI
zakorzeniony w naturze, anielski głos, (i włos w sumie też), łagodny choć serce można by zamknąć w poprawczaku, harcerz, opowiada o tym co dookoła niego, o przemijaniu i trwaniu.
GRZEGORZ ŚNIEG
jest studentem Dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, od roku występuje z gitarą na ulicach Wrocławia, z czego sobie dorabia. Występuje również pod pseudonimem Śinuge. Pisze, jak sam mówi: ,,proste utwory z prostymi tekstami”
MAREK ŚWIERK
wrocławska legenda punk i postpunk rocka, lider zespołow 1z12, BCHD. Aranżer, muzyk, pisarz, myśliciel, ojciec i mąż. Facet z krwi i kości, zaprawiony w boju.
RAFAŁ WAWRZEŃ
Przysłał utwory z Epki „Everyman”, którą sam wymyślił, napisał, zagrał, zaprogramował i wyprodukował. Jest gitarzystą, wokalistą, aktorem i początkującym producentem.

1

 

W SKRÓCIE: – 3 PIOSENKI AUTORSKIE LUB PÓŁAUTORSKIE, WYSTEPY SOLO LUB W DUECIE (BEZ DUBLI), NIE STOSUJEMY PÓŁPLAYBAKÓW, PRZYSYŁAMY ZGŁOSZENIA NA : PIESNIARZE@GMAIL.COM DO 15 XI 2018. 

1. Organizatorem konkursu: Przegląd Pieśniarzy zwanego dalej Festiwalem jest Fundacja Pieśniarze.
2. Przedmiotem Festiwalu będzie przegląd najciekawszych wykonawców z nurtu piosenki autorskiej/półautorskiej i wyłonienie zwycięzcy spośród wybranych najlepszych wykonawców festiwalu Pieśniarze; celem zaś jest popularyzacja wykonawców piosenki autorskiej/półautorskiej a także konsolidacja artystów i ich twórczych poszukiwań.
3. Festiwal ma charakter otwarty. Uczestnikami Festiwalu mogą być zarówno wykonawcy amatorzy jak i profesjonaliści. Festiwal przeznaczony jest dla solistów lub duetów. Nie przewiduje się możliwości dublowania składów zespołów.
4. Zgłoszenie: uczestnik konkursu zgłasza na Festiwal trzy utwory. Piosenki zgłaszane na Festiwal mogą mieć charakter autorski lub półautorski. Nie mogą obrażać uczuć religijnych, ani naruszać niczyich dóbr osobistych. Piosenki na Festiwal, w formie nagrań w formacie mp3 oraz teksty piosenek należy przesyłać do Organizatora w formie elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej na adres: piesniarze@gmail.com. Zgłoszenie powinno zawierać dane osobowe artysty, krótką notkę o sobie, tytuły i teksty utworów.
5. Termin zgłaszania wykonawców na Festiwal upływa 15 XI 2018 r. Ogłoszenie osób zakwalifikowanych odbędzie się najpóźniej do dnia 20 XI 2018 r.
6. Organizator nie odsyła materiałów otrzymanych w ramach zgłoszenia na Festiwal.
7. Zarejestrowane utwory wykonywane w trakcie Festiwalu będą prezentowane na stronach internetowych Fundacji, Youtube, portalach społecznościowych, na antenie radiowej lub stronach Partnerów i Patronów Festiwalu. Zgłoszenie się na Festiwal jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację na wskazanych wyżej stronach i antenie radiowej piosenek w całości lub we fragmentach lub w ramach skrótu, a także wykorzystanie piosenek przez Organizatora oraz Partnerów i Patronów Festiwalu w materiałach promujących Festiwal. Udział w Festiwalu jest jednoznaczny z faktem, iż Uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do Festiwalu zezwalają Organizatorowi na dysponowanie ich wizerunkami, imieniem i nazwiskiem (ewentualnie pseudonimem), wypowiedziami, danymi biograficznymi i dyskografią, zaprezentowanymi w związku z przeprowadzeniem Festiwalu.
8. Jury dokona selekcji zgłoszeń na Festiwal pod względem ich wartości merytorycznej i artystycznej następnie wyłoni wykonawców charakteryzujących się w jego opinii najwyższymi standardami wpisującymi się w cel Festiwalu.
9. Uczestnik Festiwalu zobowiązuje się do bycia na przesłuchaniach pozostałych wykonawców.
10. Ogłoszenie końcowych wyników Festiwalu nastąpi tego samego dnia.
11. Organizator gwarantuje zorganizowanie w roku następnym koncertu Laureatowi Festiwalu. Organizator zastrzega prawo dla siebie oraz Jury Festiwalu do przyznania dodatkowych ,poza wskazaną w niniejszym Regulaminie, nagród i wyróżnień.
12. Uczestnicy Konkursu i Organizator nie będą odpowiadać wzajemnie wobec siebie i osób trzecich z tytułu niewywiązania się z postanowień niniejszego Regulaminu w przypadku, gdy wykonanie przez nich zobowiązania wynikającego z niniejszego Regulaminu stanie się niemożliwe z powodu siły wyższej, a w szczególności z powodu: klęsk żywiołowych (pożary, powodzie, huragany itp.), epidemii, strajków, zamieszek powszechnych lub innych okoliczności, którym Uczestnik Festiwalu i Organizator nie mogli zapobiec.
13.. Nadesłanie zgłoszenia na Festiwal oznacza akceptację warunków Festiwalu wyrażonych w postanowieniach niniejszego Regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do Organizatora. Wszelkie wątpliwości i ewentualne spory mogące wyniknąć w trakcie trwania Festiwalu rozstrzyga Organizator. Decyzje podjęte przez Organizatora są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.
14. Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania, zawieszenia lub odwołania Festiwalu. Regulamin w jego pełnym brzmieniu będzie dostępny do wglądu dla Uczestników Konkursu w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej www.piesniarze.info