Steve Kindler W wieku 18 lat występował gościnnie w grupie jazzowo-rockowej Johna McLaughlinaThe Mahavishnu Orchestra reaktywowanej w 1973 roku Jako pierwszy skrzypek wystąpił na płycie z 1975 roku Visions Of The Emerald Beyond. W tym samym okresie występował w formacji Jeff Beck/Jan Hammer, gdzie grał przez trzy kolejne lata. Jego brzmienie można usłyszeć na trzech albumach Jana Hammera The First Seven Days (1975, utwory 2,5,6,7), Oh Yeah (1976) i Melodies. W 1977 roku powstała płyta Jeff Beck with the Jan Hammer Group Live brytyjskiego gitarzysty Jeffa Becka. Skrzypce Kindlera można usłyszeć na utworach Darkness a jego gitarowe rytmy na Blue Wind. W latach 1974-1979 Kindler przebywał w Nowym Jorku, gdzie grał z takimi muzykami jak Cat Stevens, Perry Robinson, Brubeck Brothers, Oregon Collin Walcot czy Kenny Werner.

Po przeprowadzeniu się na Hawaje, wraz ze swoim bratem, grał jako pierwszy skrzypek w Orkiestrze Symfonicznej w Honolulu (The Honolulu Symphony). Grał wówczas m.in. wraz z Robertem La Marchina, Leonardem Paneiro, Maksymem Szostakowiczem i Dimitrim Szostakowiczem

W latach 80. XX wieku Steve Kindler stał się wiodącym reprezentantem muzyki ambientowej. W tym okresie grał z wieloma muzykami a jego utwór Dolphin Smilesnagrane wraz z Tejem Bellą przez siedem kolejnych tygodni utrzymywał się w pierwszej “10” notowań Billboardu W tym samym okresie wraz z perkusistą Berkeleyem Clayem Henrym złożył zespół Barefoot. W końcu lat 80. został zaproszony do pierwszych nagrań new age japońskiego pioniera tego gatunku, Kitarō. Jego skrzypce można usłyszeć na płycie „Kojiki”.

W 2012 roku, 12 lutego zagrał w Polsce. Jego koncert odbył się w studiu PR PiK w Bydgoszczy przy udziale Józefa Skrzeka oraz zespołu Question Mark w składzie: Bogusław Raatz, Jacek Dołęga i Marek Matuszewski. Wraz z Józefem Skrzekiem i Mirosławem Muzykantem wystąpił w spektaklu Halny (Niebezpieczne Sny). Od 2013 roku jest członkiem międzynarodowego zespołu Ritual Art Orchestra (R-A-O), który to w składzie:Steve Kindler, Bogusław Raatz i Daniel Mackiewicz (z udziałem Michaela Ogorodova., Miachała Esza Szerląga oraz Randy Raatza) wydał w 2018 roku płytę “Atmosphere” .

Te wszystkie wspaniałości dzięki pani Mirze Borynie z Fundacji “BORYNA’ Centrum Terapii Dźwiękiem i Muzyką
www.borynafoundation.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.