O jego koncercie w Pieśniarzach możnaby zacytować Józka Szkolnego: ,,Som jest takie pieśni o ludzkim głodzie: stare pieśni, pieśni ojcowskie, pieśni o zolu, pieśni tęsknoty, pieśni, co z samego serca ku niebu płynom. Jo wiym, ze jest nie bardzo, dysc i wiater — ale my som stela! My som urodzyni z tego wiatru, z tyj mgły!  Posłuchojmy! Posłuchojmy, jako śpiywo ludzki głód. Głód, co sie tęsknotom nazywo. Nie głód chleba, ale głód cegosi inksego. Posłuchojcie, cego to jest głód.
Kochani, jaki to głód w tyj pieśni sie obzywo? Radio pusco i słysy, słysy muzykę — po nasymu grajom! I wtedy syćko nic: i gazdostwo, i robota, i dobrobyt. Łzy ze samego serca ciurkiym płynom. To nie ocy płacom – to płace serce. Nie wystarcy mieć, ttza wiedzieć, ze to, co mos, to jest boski dar. Boski dar! Choćbyś kielo mioł, a nie cuł, ze to, co mos, to boski dar, to z tego nic, ino cięzor i frasunek. Boski dar idzie od serca do serca. Cy pogoda, cy dysc, syćko – trza wiedzieć – to jest boski dar na pociechę sercu.
Ale posłuchojcie tego wiatru! Posłuchojcie go, poźryjcie na tom gme! Bo to z tego wiatru i z tyj mgły juz płynie inkso melodia, inkso muzyka. Juz nie tynsknota, ale som zol śpiywo. Zol za tym, co minione i co sie nie wraco. Posłuchajcie Bartka Bokuna!
Bartosz Bokun jest artystą którego pasją i inspiracją twórczą jest tajemnica człowieka, transcendencja i otaczająca go przyroda.  Pierwsze skrzypce dostał od dziadka i ukochał ten instrument nad wszystkie inne. Często zabierał je ze sobą i w otoczeniu przyrody, w Opolnicy, grał godzinami. Był uczniem i studentem poznańskiej szkoły talentów,  następnie słynnej w USA Interlochen Arts Academy i The Harid Conservatory na Florydzie. Swoje umiejętności doskonalił też w szkole letniej Verbier Academy w Szwajcarii w gronie 8 szczęśliwców wybranych spośród 300 altowiolistów z całego świata. Jako jeden z dwóch wrocławian był członkiem słynnej orkiestry festiwalowej Krystiana Zimermana,  współpracował z orkiestrami symfonicznymi w Midland i Hot Springs w USA. Był w Europejskiej Młodzieżowej Orkiestrze Festiwalowej pod kierunkiem Jerzego Maksymiuka, a także Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej Leopoldinum grał z zespołem Wrocławskich Solistów Ricordanza Camerata Baltica w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.